Ze své současné pozice studentky vysoké školy bych se s vámi ráda podělila o kritéria, která mi napomohla k tomu, abych se rozhodla, jakým dopravním prostředkem se do školy nechám vozit. Úplně nejradši bych jezdila dennodenně autem, avšak to není dobrý nápad, zejména co se týče finanční stránky věci, čemuž s přihlídnutím k mé současné situaci jistě rozumíte.
Jak jsme si již tedy řekli, pro mou osobu není vůbec výhodné jezdit autem, tudíž je nutné rozhodnout se mezi autobusem a vlakem, což je oproti předchozí variantě jistě výhodnější. Pomyslnou třešničkou na dortu je také fakt, že studenti do věku 26 let mají 75% slevu na jízdném.
Pokud se podíváme na mnou oblíbenější dopravní prostředky, tedy vlaky, tak je mám ráda zejména z důvodu, že je v nich více prostoru pro nohy. Dále je to také, minimálně pro mě, takový pohodlnější způsob dopravy, jelikož je v něm možnost pohnout se během cesty či se případně občerstvit.
Za jejich velkou nevýhodu však považuji věčná zpoždění a výluky, které se prostě většinou dělají v tom nejhorším možném období. Dokážu pochopit, že ne vždy se všechno děje, tak jak by mělo, ale i tak si myslím, že by se měl v tom všem zavést nějaký lépe fungující systém.
V případě, že jste zastánci jízd autobusem, tak vám váš názor jistě ponechám. Avšak dle mého to není určitě nic, kde by se dalo cestovat na delší vzdálenosti, jelikož zde prostě chybí určitý komfort, který bych jako zákazník využívající určitou službu potřebovala.
Avšak vše má dvě stránky, takže jistou výhodou je větší dostupnost autobusových tratí, nežli těch vlakových. Tudíž pokud bydlíte v nějakých menších vesničkách, tak je pravděpodobnější, že u vás bude autobusová doprava frekventovanější.
Ať už je tedy váš přístup k těmto druhům dopravních prostředků jakýkoliv, vždy mějte na paměti, že důležité je dostat se na potřebné místo ve zdraví. Přeci jen, když někde ztratíme čekáním pět minut, je to lepší, než kdybychom kvůli problémům v dopravě skončili v nemocnici.