Vypadá to, že v dnešní době se mluví otevřeně naprosto ovšem. Především starší generaci šokuje, jak dnešní mladší lidé mluví otevřeně třeba o sexu. A přesto se objevují témata, která začínají být tabu, přestože to tak nikdy dřív nebývalo. Řeč není o ničem menším než o penězích.
O doby, kdy ženy chodí do zaměstnání a dostávají svůj vlastní plat, mohou si dovolit vést také své vlastní oddělené příjmy. Nezřídka tak lidé vstupují do partnerství, a často i do manželství s tím, že mají své příjmy oddělené, každý si vede svou kasu. Na tom by v zásadě nemuselo být nic špatného, a v době, kdy se oběma daří, se tak toto téma ani nemusí dostat na pořad dne. Horší to už je v situaci, kdy se dařit přestane anebo kdy se s nižšími příjmy musí poprat některý z partnerů.
Problém odděleného hospodaření s penězi partnery dožene zpravidla v době, kdy žena odejde na mateřskou. Není její vina, že se její příjem rázem výrazně smrskne a mělo by tak dojít k tomu, že se rodinné finance spravedlivě přerozdělí tak, aby žena nemusela nést tíhu svého mateřství. To se ovšem často nestává, a zatímco si muž užívá, tak žena strádá. A v takovém stavu není k manželské krizi daleko.
Další potíže pak mohou přijít v době zvýšeného tlaku na rodinné finance, třeba v případě splácení hypotéky. Ta dokáže rodinný rozpočet výrazně zatížit a najednou nezbývá peněz na zábavu. Ovšem ještě horší to může být, pokud tato zátěž dopadne hůře pouze na jednoho z partnerů, a ten druhý si vyhazuje z kopýtka. I taková situace může vést k rozchodu.
K žádnému z těchto problémů by ovšem nemuselo dojít, kdyby se partneři naučili od začátku vztahu společně hospodařit s penězi, anebo alespoň o svých vzájemných financích otevřeně mluvili.
Vždyť peníze jsou pro život také důležité, proto je nepodceňujte, aby vám nerozbily partnerství – lásku si za peníze nekoupíte.