Nejsevernější bod v České republice se nachází ve Šluknovském výběžku. Osada Severní, která patří pod Lobendavu, se stal výchozím bodem přechodu turistické skupiny osmi mladých lidí. Je to zároveň místo, ve kterém se země nejvíce přibližuje Baltskému moři, vzdáleno 300 km vzdušnou čárou. U nejsevernějšího bodu se nachází pamětní obelisk, od kterého cesta začíná. Předpověď počasí je příznivá, což všem poutníkům zpříjemní náladu.
Trasa je naplánována tak, aby aby denní dávka nepřekročila 50 kilometrů. Nejjižnější bod naší republiky leží na česko-rakouské hranici. V katastru obce Vyšší Brod. Místo je označeno vysokým žulovým kamenem s pamětní deskou, hraničním kamenem a schránkou s razítkem. Tím by měla být celá výprava potvrzena. Těsně za hraničním potokem připomíná palisádová hradba – Švédská šance, historickou událost z roku 1642. Tehdy, v době třicetileté války, tu dorazili Švédové a loupili a drancovali, co se dalo. Rakušákům se ale podařilo jejich nájezd dále na jih zastavit.
Na první den je naplánována trasa, která v podvečerních hodinách končí poblíž České Lípy. Všichni poutníci uvítají po celém dni osvěžení v místním bazénu. Koupel, která přinese příjemné osvěžení. Druhý den se vyráží v brzkých ranních hodinách. Plán cesty vede nádhernou přírodou. Do večera je potřeba ujít další padesátikilometrovou dávku. Tak, aby před soumrakem bylo dosaženo cíle. A tím je Mělník. Po nezbytné hygieně se celá skupina vydává do historického centra malebného města. Odpočinout na letní terasu s výhledem na soutok Labe a Vltavy. A ochutnat nejznámější mělnické víno, pojmenované po svaté Ludmile. Třetí den se skupina přiblíží ku Praze, ale trasa vede mimo město. Počasí je pořád příznivé a tak večerní koupel v rybníce, u kterého poutníci rozbalili stany, všichni přivítají. Poblíž Benešova je další ze zastávek. Poutníci před sebou mají druhou polovinu cesty. Přes Tábor a Český Krumlov, města, která rozhodně stojí za návštěvu. Poslední den se začíná počasí kazit, ale skupině se podaří do cíle dorazit a nezmoknout.