Byly jste se někdy v ranních hodinách projít kolem nedaleko rybníka, který je určen k rybaření? Jistě u něj bude narváno, tedy za předpokladu, že je hezké počasí. Zkrátka rybaření v posledních letech jenom vzkvétá a rozhoduje se pro něj stále více lidí. Ano, je sice pravda, že vstupní náklady nejsou zrovna nejlevnější, dokonce si budete muset i něco nastudovat a získat rybářský lístek, ale stojí to za to.
Jistě ve svém okolí máte alespoň jednoho rybáře, který je tomuto koníčku oddaný již řadu let. V podstatě přes celý rok stává pravidelně před úsvitem, aby se vydal strávit poklidné ráno u břehu rybníka. Ovšem, abyste se mohli po jeho vzoru vydat také zkusit štěstí, nebude to jen tak. Co je tedy zapotřebí splnit, abychom si mohli beztrestně zalovit v nedalekém rybníku?
Zkouška pro získání rybářského lístku
Samozřejmě není možné se bezmyšlenkovitě vydat k vodě společně s pruty a rybářskými navijáky Mlsport a začít jen tak nadhazovat. V první řadě je zapotřebí úspěšně složit zkoušku pro získání prvního rybářského lístku. Zkoušky se následně provádí v místním rybářském svazu. Informujte se o doporučené literatuře, která je k úspěšnému absolvování zkoušky zapotřebí. Samotná zkouška je bezplatná, platí se až za vystavení samotného rybářského lístku.
Máte už rybářský lístek v ruce? Ani ještě teď nemůžete beztrestně lovit! S rybářským lístek se vydáte zpět do místní organizace, kde si podáte přihlášku a zaplatíte za zápis. Krom toho je také zapotřebí si obstarat povolenku k lovu ryb, která se u nás pohybuje od 800 do 1400 korun za rok.
Povinné vybavení každého rybáře, které stanovuje zákon
Vybavení pro rybaření je nesmírně důležité, jednotlivé příslušenství navíc stanovuje přímo zákon. Podběrák, peán, vezírek a metr k měření délky. Společně s rybářským prutem nezapomeňte na ryby přibalit i vámi získaný rybářský lístek, povolenku a přehled docházky.