Kdo by netoužil po tom, dožít se ve zdraví a svěžesti vysokého věku, být sexuálně aktivní až téměř do smrti, přitažlivý pro partnera či partnerku a zároveň mít spoustu zálib a volného času? S těmi zálibami vám sice nepomůžeme, ale s tím zdravím možná ano.
Rakovina – obávaná choroba zejména v západní civilizaci, kde je rakovinotvorných látek a vlivů celá řada. Postavit se jí můžeme mnoha způsoby, např. vhodnou stravou, snížením stresu, změnou prostředí (život na venkově mimo velká města plná smogu), omezení kouření a alkoholu atd. Velmi pozitivní vliv ohledně výskytu rakoviny byl údajně zaznamenán u osob, které pravidelně a delší dobu pily odvar z ženšenu pětilistého. Užívání ženšenu pětilistého se váže na doporučené denní dávky, aby nedocházelo k přetížení organismu, ale vedlejší účinky dosud nebyly zaznamenány vůbec žádné.
Všehoj – všem druhům ženšenů se přezdívá „všehoj“, protože skutečně hojí všechny rány, všechny nemoci, a to nejen léčebným efektem, ale i preventivním. Je to dáno jejich výjimečným složením, jsou to rostliny označované jako „superfoods“, s obrovským množstvím živin a jejich potenciálem, který nasbíraly z prostředí, kde by jiné rostlinné druhy jen obtížně přežívaly.
Když tedy napíšeme, že užívání Ženšenu pětilistého je vhodné pro neurologické potíže, trávicí problémy, choroby krevního oběhu, nedostatečnou imunitu, špatný cholesterol, negativní vlivy stresu, problémy s pamětí, se spánkem, vypadávání vlasů, lámavé nehty a problematickou pleť, rozhodně nebudeme daleko od pravdy.
Ženšeny jsou obecně jedny z nejcennějších rostlin v Tradiční čínské medicíně a do stejné kategorie rostlin spadá i indická Ashwagandha, peruánská Maca, anebo ruský (sibiřský) Eleuterokok. Máte pak poměrně široký výběr z různých zdrojů a nemůžete šlápnout vedle s užíváním jakéhokoli z nich.